STRONA GŁÓWNA
TYDZIEŃ BUDOWANIA RELACJI W PRZEDSZKOLU
- 05.10.2025
W dniach 29.09 - 03.10.2025 r. w przedszkolu odbył się Tydzień Budowania Relacji. Dzieci brały udział w zabawach i zajęciach integracyjnych, które uczyły współpracy, życzliwości i szacunku. Przedszkolaki spotkały się także z psychologiem i pedagogiem specjalnym, z którymi rozmawiały o emocjach i bezpieczeństwie. Szczególnym wydarzeniem była wizyta w szkole i pogadanka z policjantką z Komisariatu Policji w Złoczewie.
- TYDZIEŃ BUDOWANIA RELACJI W PRZEDSZKOLU: Czytaj więcej
TYDZIEŃ PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY RÓWIEŚNICZEJ
- 05.10.2025
Za nami Tydzień Przeciwdziałania Przemocy Rówieśniczej. Od 29 września do 3 października odbywały się działania pod hasłem "Kolorowy Tydzień". Każdy dzień miał swój kolor i przesłanie, a wspólnie udowodniliśmy, że szkoła może być miejscem pełnym życzliwości, wsparcia i szacunku. Na uczniów z tej okazji czekało wiele aktywności – fotobudka pn. „Telefon zaufania”, skrzynka alarmowa, strefa hejtu zamienionego w dobro, prezentacja sposobów na radzenie sobie z trudnymi emocjami, spotkanie z policjantką oraz podsumowująca gra na korytarzu XXL. Ponadto przygotowana została audycja w szkolnym radiowęźle, profilaktyczne gazetki, ulotki oraz lekcje wychowawcze.
- TYDZIEŃ PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY RÓWIEŚNICZEJ: Czytaj więcej
SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W TENISIE STOŁOWYM
- 02.10.2025
01.10.2025 r. nasi uczniowie wzięli udział w rejonowych zawodach tenisa stołowego w Złoczewie. Drużyna chłopców w składzie: Szymon Rybka, Adam Tobiasz i Bartosz Tobiasz z klasy 8 zajęła 3. miejsce. Reprezentacja dziewcząt w składzie: Natalia Kupis i Maria Michalska z klasy 8 spisała się znakomicie – zajęła 2. miejsce, awansując tym samym do rozgrywek powiatowych w Chojnem, gdzie ostatecznie uplasowała się na 5. miejscu.
- SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W TENISIE STOŁOWYM: Czytaj więcej
DZIEŃ CHŁOPAKA W PRZEDSZKOLU
- 30.09.2025
30 września 2025 r. w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Od rana dzieci uczestniczyły w wesołych zabawach sportowych i tanecznych, a także tworzyły kolorowe prace plastyczne. Był również słodki poczęstunek.Najwięcej emocji wzbudziły piękne upominki, które otrzymał każdy chłopiec .Serdeczne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców za przygotowanie prezentów i pomoc w organizacji uroczystości.Wszystkim Chłopcom – tym dużym i małym – życzymy radości, uśmiechu i spełnienia marzeń każdego dnia!
- DZIEŃ CHŁOPAKA W PRZEDSZKOLU: Czytaj więcej
WYCIECZKA KLAS 1-3
- 30.09.2025
30 września klasy 1-3 udały się do teatru w Sieradzu na przedstawienie pt. „Jaś i Małgosia”. Piękne kostiumy aktorów, scenografia, światła i muzyka dostarczyły dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń. Następnie spacerkiem uczniowie udali się do figloraju, gdzie uczestniczyli w zabawach ruchowo-sprawnościowych i budowaniu relacji rówieśniczych. Chłopcy z okazji swojego święta skorzystali z dodatkowej niespodzianki – dmuchańców.
- WYCIECZKA KLAS 1-3: Czytaj więcej
DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA
- 29.09.2025
W Polsce Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września, w dniu urodzin pisarki Janiny Porazińskiej, która została Patronką tego dnia. W szkołach i bibliotekach organizowane są sesje czytelnicze. Nasza szkoła corocznie aktywnie uczestniczy w tej akcji. Zespół redakcyjny gazetki szkolnej „Długa Przerwa” zapoznał uczniów klas 4 – 8 z fraszkami Jana Kochanowskiego, które były czytane przez parę prezydencką z okazji 14. edycji Narodowego Czytania. Następnie lektorzy udali się do przedszkola, gdzie przeczytali dzieciom wiersze o jesieni zachęcające najmłodszych do jesiennych spacerów i obserwacji przyrodniczych. Natomiast uczniowie klas 1 – 3 wysłuchali trzech bajek terapeutycznych poruszających tematykę relacji rówieśniczych. Czytanie na głos stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Zachęcamy do wspólnego rodzinnego czytania. Wydarzenie przygotowały bibli
- DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA: Czytaj więcej
DZIEŃ JABŁKA
- 25.09.2025
25 września 2025 r. z okazji Dnia Jabłka w naszej szkole odbył się kiermasz zdrowej żywności. Rodzice przygotowali pyszności, których głównym składnikiem były smaczne i pełne witamin jabłka. Na stołach pojawiły się szarlotki, racuchy, sałatki i deserki owocowe, szaszłyki oraz naleśniki. Nie zabrakło również świeżo wyciskanego soku jabłkowego. Wszystkie przysmaki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród społeczności szkolnej.
- DZIEŃ JABŁKA: Czytaj więcej
WYCIECZKA DO MANDORII
- 25.09.2025
24 września uczniowie klas 4 - 6 wraz z wychowawczyniami udali się na wycieczkę do największego całorocznego parku rozrywki Mandoria.
Wszyscy bawili się doskonale. Zjeżdżali z najwyższych zjeżdżalni, kolejek górskich, kręcili się na karuzelach, zwiedzali labirynty. Największą popularnością cieszyły się jednak dwa rollercoastery oraz ogromny młot zwany „Kilofem”. Radosnym piskom, śmiechom oraz doskonałej zabawie nie było końca. Podczas pobytu w tym niezwykłym miejscu mieliśmy możliwość skorzystania z kina sferycznego, w którym obejrzeliśmy film edukacyjny o Układzie Słonecznym. Uczniowie wrócili zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.
Z pewnością jeszcze kiedyś tam wrócimy.- WYCIECZKA DO MANDORII: Czytaj więcej
Godziny dzwonków
Piątek 26.06.2026Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 856676