STRONA GŁÓWNA

      • Od 1 września 2017 uczniowie rozpoczęli naukę w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Barczewie. Placówka powstała z połączenia szkoły podstawowej i przedszkola.
      • WYBIERAM SIEBIE - SIŁA W ZDROWYCH NAWYKACH
        • WYBIERAM SIEBIE - SIŁA W ZDROWYCH NAWYKACH

        • 08.05.2025
        • 4 i 5 maja 2025 r. młodzież z klas 7 i 8 naszej szkoły wzięła udział w warsztatach „Wybieram siebie – siła w zdrowych nawykach”. Celem warsztatów było zwiększenie świadomości na temat zagrożeń wynikających z zażywania alkoholu i narkotyków oraz kształtowanie prozdrowotnych nawyków, wzorów i postaw społecznych. Zajęcia zostały poprowadzone w angażujący sposób, aby zachęcić uczestników do refleksji i wspólnego wypracowania strategii radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Punktem wyjścia była dyskusja nt. wyzwań, z jakimi mierzą się młodzi ludzie. W trakcie interaktywnego quizu młodzież sprawdziła swoją wiedzę nt. skutków zażywania substancji psychoaktywnych. W quizie pojawiło się wiele podchwytliwych pytań, m.in. Która z substancji wpływa na układ nagrody w mózgu poprzez zwiększenie dopaminy? Najbardziej wciągającym i emocjonującym momentem dla uczniów było tworzenie wieży wartości z wykorz

        • WYBIERAM SIEBIE - SIŁA W ZDROWYCH NAWYKACH: Czytaj więcej
      • WYCIECZKA DO KÓRNIKA I POZNANIA
        • WYCIECZKA DO KÓRNIKA I POZNANIA

        • 07.05.2025
        • 6 maja uczniowie klas 1-3 pojechali na wycieczkę do Kórnika i Poznania. Podczas zwiedzania Kórnika uczestniczyli w zielonej lekcji na temat „Przyroda budzi się do życia - wiosna w Arboretum”. W Poznaniu zwiedzili katedrę na Ostrowie Tumskim oraz rynek. Dzieci brały udział w ciekawych zajęciach w ratuszu, gdzie poznały historię miasta oraz legendę „O poznańskich koziołkach”. Na zakończenie wycieczki były w Rogalowym Muzeum, w którym poznały tajniki przygotowywania największego skarbu kulinarnego Poznania - rogali świętomarcińskich. Wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do domów.

        • WYCIECZKA DO KÓRNIKA I POZNANIA: Czytaj więcej
      • XVIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY PRZYRODNICZO-EKOLOGICZNEJ
        • XVIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY PRZYRODNICZO-EKOLOGICZNEJ

        • 30.04.2025
        • 29 kwietnia 2025 r. odbył się po raz XVIII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Przyrodniczo – Ekologicznej dla klas III. Konkurs został przeprowadzony wyjątkowo w Gminnym Ośrodku Kultury w Brzeźniu, który jest współorganizatorem i fundatorem nagród. Przystąpiło do niego 11 uczestników z 4 szkół. Obejmował tematykę: Ekosystem ŁĄKA. Konkurs składał się z trzech etapów. W finałowej części spotkali się: Hanna Karboska z SP w Ostrowie, Aleksander Krupiński z SP w Barczewie, Rafał Maślak z SP w Złoczewie, Zofia Nowacka z SP w Kliczkowie Wielkim oraz Michalina Poluszczyk z SP w Barczewie.

        • XVIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY PRZYRODNICZO-EKOLOGICZNEJ: Czytaj więcej
      • I MIEJSCE NASZEGO UCZNIA W KONKURSIE PT. "WIOSKI BEZ TROSKI"
        • I MIEJSCE NASZEGO UCZNIA W KONKURSIE PT. "WIOSKI BEZ TROSKI"

        • 30.04.2025
        • Miło nam poinformować, że Jakub Zakrzewski z klasy V zajął I miejsce w XV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci „Wioski bez troski”, organizowanym przez KRUS. Warto dodać, że w bieżącym roku w sieradzkim etapie regionalnym udział wzięła liczna grupa uczestników: 631 uczniów z 14 szkół podstawowych. Serdecznie gratulujemy Jakubowi i życzymy kolejnych sukcesów

        • I MIEJSCE NASZEGO UCZNIA W KONKURSIE PT. "WIOSKI BEZ TROSKI": Czytaj więcej
      • NARODOWE ŚWIĘTO TRZECIEGO MAJA
        • NARODOWE ŚWIĘTO TRZECIEGO MAJA

        • 29.04.2025
        • 29 kwietnia br. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 234 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy VIII pod opieką pana Tomasza Bartosika oraz z dekoracjami wykonanymi przez panią Aleksandrę Paprotę przygotowali wiersze, pieśni związane z tym świętem oraz przypomnieli historię, która doprowadziła do uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie ustawy zasadniczej. Pod koniec XIX w. w Galicji obchody przybierały doniosły charakter. W okresie międzywojennym rocznica ta była wielkim świętem państwowym. W okresie PRL zaprzestano obchodzenia tej uroczystości. Dopiero 6 kwietnia 1990 r. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej przywrócił jako święto państwowe Narodowe Święto Trzeciego Maja.

        • NARODOWE ŚWIĘTO TRZECIEGO MAJA: Czytaj więcej
      • SPRZĄTAMY DLA POLSKI
        • SPRZĄTAMY DLA POLSKI

        • 24.04.2025
        • 23 kwietnia 2025 r. uczniowie naszej szkoły dołączyli do ogólnopolskiej akcji #SprzatamyDlaPolski, której celem jest promowanie dbałości o lokalne środowisko. Wiosenna edycja tej akcji organizowana jest z okazji Dnia Ziemi obchodzonego corocznie 22 kwietnia. Wyposażeni w worki na śmieci oraz rękawice ochronne posprzątaliśmy tereny zielone przy szkole, boisko oraz pobliskie miejscowości. Cel został osiągnięty - jest czysto, a śmieci trafiły tam, gdzie ich miejsce. Przygotowaliśmy również plansze i plakaty o Dniu Ziemi. Poprzez wydarzenie pragniemy zaapelować, aby każdy pamiętał o tym, jak ważną wartością jest środowisko naturalne naszej Ojczyzny

        • SPRZĄTAMY DLA POLSKI: Czytaj więcej
      • TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM
        • TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

        • 18.04.2025
        • 15 kwietna 2025 r. w Szkole Podstawowej im. ks. kan. Baltazara Pstrokońskiego w Burzeninie odbyły się eliminacje powiatowe XLVI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Naszą szkołę w grupie starszej (uczniowie z klas VI, VII i VIII) reprezentowała drużyna w składzie: Szymon Rybka, Adam Tobiasz, Bartosz Tobiasz i Adam Domagalski z kl. VII. Uczniowie mieli do napisania test z przepisów ogólnych ruchu drogowego, test z krzyżówek drogowych oraz musieli pokonać rowerowy tor przeszkód . Wśród 8 drużyn z naszego powiatu chłopcy zajęli IV miejsce. Uczniów przygotował p. J. Maksajda.

        • TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM: Czytaj więcej
      • ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU
        • ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

        • 02.04.2025
        • 2 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jest to dzień, który ma na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz promowanie akceptacji i zrozumienia dla osób ze spektrum. Dla uczniów był to wyjątkowy czas, podczas którego mieli okazję lepiej zrozumieć, z jakimi wyzwaniami na co dzień mierzą się osoby autystyczne. Na szkolnym korytarzu przygotowaliśmy specjalne stacje sensoryczne, które pozwoliły dzieciom doświadczyć świata z perspektywy osób z autyzmem. Uczniowie mogli przejść przez ścieżkę sensoryczną, spróbować rysowania po śladzie w rękawiczkach, a także zmierzyć się z labiryntami i łamigłówkami wymagającymi dużej koncentracji. Dzieci miały także okazję sprawdzić, jak ciężka jest kołderka obciążeniowa i doświadczyć jej relaksującego działania. Dodatkowo w szkole pojawiła się ciekawa gazetka tematyczna, która przybliżyła uczniom i na

        • ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU: Czytaj więcej
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Szkoła z jakością na Plus
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Niedziela 28.06.2026
    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 857934
    • Polecane strony

      • Odnośnik: https://aktywnaszkola.pl/aktywny-do-kwadratu/
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • Odnośnik: https://sko.pkobp.pl/
      • {#1508} 4
      • Odnośnik: https://www.mbank.pl/mfundacja/mpotega/program/
    • Librus Synergia
    • Kontakty

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Barczewie
      • 438203595
      • Barczew 3
        98-275 Brzeźnio
        98-275 Barczew
        Poland
      • Dyrektor szkoły:
        Małgorzata Stachura
      • Adres do e-Doręczeń:
        AE:PL-46490-59127-HRWAV-15
      • Inspektor Ochrony Danych:
        Monika Stasiak vel Stasek
        kontakt@msvs.com.pl
  • Galeria zdjęć

    • brak danych