STRONA GŁÓWNA
UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2025/2026
- 22.06.2026
- UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2025/2026: Czytaj więcej
I GMINNA SPARTAKIADA W BRZEŹNIU
- 22.06.2026
16 czerwca 2026 r odbyła się I Gminna Spartakiada w Brzeźniu. Po przeprowadzeniu eliminacji, zostala wyłoniona drużyna sportowa reprezentująca nasze przedszkole. Zespół przyjął nazwę „Słoneczka”, a jego symbolem stały się żółte barwy, które z dumą prezentował podczas zawodów.
Nasi mali sportowcy z ogromnym zaangażowaniem i uśmiechem uczestniczyli we wszystkich konkurencjach, wykazując się sprawnością, odwagą, współpracą oraz duchem fair play.
Wszyscy zawodnicy znakomicie poradzili sobie z powierzonymi zadaniami, za co zostali nagrodzeni medalami, dyplomami oraz prezentami. Jesteśmy bardzo dumni z ich osiągnięć i postawy podczas całego wydarzenia.
Serdecznie dziękujemy Publicznemu Przedszkolu w Brzeźniu za zaproszenie, ciepłe przyjęcie oraz doskonałą organizację spartakiady. Szczególne podziękowania kierujemy również do pani Pauliny Dobrzyńskiej, mamy z Rady Rodziców, za zorganizowanie ko- I GMINNA SPARTAKIADA W BRZEŹNIU: Czytaj więcej
SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSIE "LEŚNA PRZYGODA"
- 18.06.2026
17 czerwca 2026 r. w Leśnictwie Pyszków odbył się Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy "Leśna Przygoda – młodzi znawcy natury". Organizatorem konkursu byli SP w Ostrowie, GOK w Brzeźniu oraz Nadleśnictwo Złoczew. Patronat honorowy nad konkursem objęła Wójt Gminy Brzeźnio Dorota Kubiak.
Do rywalizacji przystąpiło 39 uczniów z 13 szkół z gminy Brzeźnio, Brąszewice, Klonowa oraz Złoczew. Naszą szkołę reprezentowały: Michalina Poluszczyk z kl. 4, Aleksandra Obała z kl. 5 oraz Lena Urbaniak z kl. 6.
- SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSIE "LEŚNA PRZYGODA": Czytaj więcej
PODSUMOWANIE PROJEKTÓW w klasie 3
- 17.06.2026
W roku szkolnym 2025/2026 klasa trzecia brała udział w projekcie „Natalka i Antek w Świecie Wielkiej Matematyki”. Był on realizowany poprzez uczestnictwo w ośmiu modułach zaproponowanych przez organizatora - GRUPA MAC S.A. Aktywności podejmowane w trakcie realizacji modułów sprzyjały rozwijaniu kompetencji kluczowych, umiejętności i postaw wspierających również rozwój osobisty. Działania podejmowane w ramach projektu to: wykonanie prac plastyczno-technicznych z wykorzystaniem wybranego aspektu matematyki np. kształtów; zrobienie listy zakupów zgodnie z zaplanowanym budżetem; przygotowanie sałatki owocowej zgodnie z przepisem; wykonanie modelu budynku z uwzględnieniem aspektów matematyki; zorganizowanie wiosennego spaceru z matematyką i na jego podstawie utworzenie galerii „Matematyka w przyrodzie”; przygotowanie zawodów sportowych (zaplanowanie, liczenie punktów, czasu, odległości itp
- PODSUMOWANIE PROJEKTÓW w klasie 3: Czytaj więcej
NIEZWYKŁE CHWILE PEŁNE KREATYWNOŚCI
- 17.06.2026
15.06.2026 r. minął czas przygody przedszkolaków z firmą Sensoplast Anety Zalewskiej. Był to wyjątkowy okres pełen twórczych działań, kreatywnych wyzwań oraz inspirujących spotkań. Każde zajęcia przynosiły nowe pomysły, ciekawe doświadczenia i wiele pozytywnych emocji. Serdecznie dziękujemy za owocną współpracę, zaangażowanie, profesjonalizm oraz atmosferę, która towarzyszyła nam podczas każdego spotkania. Wspólnie spędzony czas pozostanie dla nas pięknym wspomnieniem i cennym doświadczeniem. Życzymy udanych wakacji!
- NIEZWYKŁE CHWILE PEŁNE KREATYWNOŚCI: Czytaj więcej
LEKCJA PRZYRODY I HISTORII W PYSZKOWIE
- 15.06.2026
15 czerwca 2026 r. uczniowie klas 4 i 5 uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Punktu Edukacji Przyrodniczo – Leśnej Leśnictwa Pyszków. Podczas spaceru leśnymi ścieżkami uczniowie poznali różne gatunki drzew i roślin występujących w naszych lasach. Przewodniczka opowiadała o ich cechach charakterystycznych, znaczeniu dla przyrody oraz zasadach właściwego zachowania się w lesie. Dzieci dowiedziały się również, jak ważną rolę pełnią lasy w życiu człowieka i zwierząt. W trakcie wycieczki uczestnicy odwiedzili także Mogiłę Powstańców Styczniowych z 1863 r.
- LEKCJA PRZYRODY I HISTORII W PYSZKOWIE: Czytaj więcej
WYCIECZKA DO WROCŁAWIA klas 1 -3
- 14.06.2026
12 czerwca 2026 r. klasy 1 -3 wybrały się na jednodniową wycieczkę do Wrocławia. Na wrocławskim Rynku w Muzeum Pana Tadeusza uczestniczyli w warsztatach: „Z wizytą u Zosi. Nasz pachnący ogródek.” Podczas zajęć poznały najmłodszą bohaterkę epopei narodowej. Rozpoznawały zioła z ogródeczka Zosi i wykonały pięknie pachnące ziołowe woreczki. „Papierowe czary. Czerpanie papieru”- warsztatom towarzyszyła wizyta w muzealnej bibliotece, gdzie dzieci mogły zobaczyć fragment ekspozycji poświęconej oryginalnemu rękopisowi „Pana Tadeusza”. Następnie zapoznały się z historyczną metodą czerpania papieru na sicie oraz tworzyły własnoręcznie zdobione arkusze, łączone z dekupażem.
- WYCIECZKA DO WROCŁAWIA klas 1 -3: Czytaj więcej
WYCIECZKA DO WARSZAWY klas 1–8
- 14.06.2026
11 czerwca 2026 roku uczniowie klas 1–8 naszej szkoły, uczestniczący w projekcie „Szkoła z Jakością na Plus”, wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Celem wyjazdu było poznanie ważnych miejsc związanych z historią, kulturą oraz edukacją. Pierwszy punkt programu to zwiedzanie Łazienek Królewskich – jednego z najpiękniejszych zabytkowych kompleksów parkowo-pałacowych w Polsce. Uczniowie podziwiali malownicze alejki, zabytkowe budowle oraz poznali historię tego wyjątkowego miejsca.
- WYCIECZKA DO WARSZAWY klas 1–8: Czytaj więcej
Godziny dzwonków
Wtorek 23.06.2026Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 852818