15 czerwca klasy 1-3 udały się na jednodniową wycieczkę krajoznawczą. Najpierw zwiedzały Kopalnię Soli w Kłodawie. Kopalnia cały czas funkcjonuje, tak więc zwiedzając podziemne korytarze i wyeksploatowane komory można było spotkać górników powracających, bądź udających się do pracy. Podczas zwiedzania dzieci poznały historię powstania złóż kłodawskich oraz zastosowania soli, zjechały windą na poziom 600 m pod powierzchnią ziemi, następnie przeszły wyrobiskami korytarzowymi do podziemnej kaplicy św. Kingi - opiekunki górników solnych. Obejrzały wyeksploatowane komory solne. Miały możliwość zobaczenia maszyn używanych w podziemnym górnictwie solnym i innych osobliwości górnictwa solnego. Sól wydobywana w Kłodawie ma wiele odcieni, a głównie jest to sól biała i różowa. Zdarza się sól błękitna co jest wielką rzadkością. Pobyt w kopalni pozostawił niezapomniane wrażenia.
Po obiedzie dzieci udały się do Skansenu – Zagroda Młynarska, gdzie uczestniczyły w warsztatach - „Abecadło o chlebie...”. Poznały właściwości i sposób działania pieca chlebowego. Zwiedzały piekarnię w Zagrodzie Młynarskiej, poznając wiele rodzajów chleba. Własnoręcznie formowały podpłomyki z wody, mąki, soli. Na koniec każdy otrzymał swój podpłomyk upieczony w piecu chlebowym.
Ostatnim punktem programu było zwiedzanie Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich w Uniejowie i wejście na wieżę widokową, z której można było podziwiać panoramę okolicy. Wycieczka dostarczyła niezapomnianych przeżyć i wrażeń.