STRONA GŁÓWNA
REKRUTACJA 2025/2026
- 06.02.2025
- REKRUTACJA 2025/2026: Czytaj więcej
WYJAZD PRZEDSZKOLAKÓW DO TEATRU I SALI ZABAW
- 05.02.2025
5 lutego 2025 r. nasze przedszkolaki z grupy starszaków i zerówkowiczów przeżyły wyjątkowy dzień pełen emocji i wrażeń. Tego dnia wyruszyliśmy do Teatru Miejskiego w Sieradzu, gdzie obejrzeliśmy przepiękny musical pt. "Piękna i Bestia".
Spektakl w niezwykle przystępny i poruszający sposób ukazywał ważne wartości, takie jak wdzięczność, miłość, szacunek, akceptacja oraz konsekwencje egoizmu, nietolerancji i powierzchownej oceny innych. Dzieci mogły zrozumieć, że to, co najcenniejsze, często ukryte jest głębiej, a prawdziwe piękno pochodzi z wnętrza człowieka.
Po emocjonujących przeżyciach teatralnych nadszedł czas na aktywną zabawę! Udaliśmy się do sali zabaw Smart Kids Space w Sieradzu, gdzie dzieci mogły do woli korzystać z licznych atrakcji, bawić się, rozwijać swoją sprawność ruchową i spędzać radosne chwile w gronie kolegów i koleżanek. W trakcie zabawy przewidziano także przerwę na- WYJAZD PRZEDSZKOLAKÓW DO TEATRU I SALI ZABAW: Czytaj więcej
ŻYWA LEKCJA PRZYRODY
- 05.02.2025
5 lutego 2025 roku odbyła się w naszej szkole niezwykła, bo „Żywa lekcja przyrody”, której tematem były gady. Wśród okazów gadziej rodziny naszą placówkę odwiedziły m.in. boa dusiciel, boa tęczowy, pyton królewski i pyton tygrysi-albinos. W czasie spotkania opiekun przekazał wiele ciekawych faktów z życia węży: czym się odżywiają, jak polują, jak odbierają informacje z otoczenia, co to jest wylinka i dlaczego węże zrzucają naskórek. Spotkanie ze zwierzętami było bardzo interesujące i wywarło na wszystkich duże wrażenie. Każdy ochotnik mógł dotknąć lub pogłaskać gada i przekonać się, że wcale nie jest obślizgły i mokry, a ciepły i przyjemny w dotyku.Żywa lekcja przyrody to dla uczniów bardzo cenne doświadczenie. Z pewnością na długo zostanie w pamięci i być może w przyszłości będzie inspiracją do rozwijania nowych zainteresowań. Zajęcia zostały zorganizowane przez nauczycielkę biologii p
- ŻYWA LEKCJA PRZYRODY: Czytaj więcej
KLASY 1-3 W TEATRZE
- 04.02.2025
4 lutego 2025 r. uczniowie klas 1-3 mieli okazję obejrzeć musical Teatru Nowoczesnego z Krakowa pt. „Piękna i Bestia”. Fabuła spektaklu porusza problematykę egoizmu, wdzięczności, miłości i odrzucenia. Pokazała również, że miłość i akceptacja zwycięża strach. Spektakl dostarczył młodym widzom niezapomnianych wrażeń, przenosząc ich do magicznego świata baśni. Dzieci z zainteresowaniem śledziły losy głównych bohaterów, grę aktorską, a barwne stroje, piękna muzyka i efekty specjalne dodatkowo wzbogaciły to wyjątkowe widowisko artystyczne.
- KLASY 1-3 W TEATRZE: Czytaj więcej
GRAMY Z WOŚP
- 27.01.2025
W tym roku po raz pierwszy zagraliśmy razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!!! Celem tegorocznego finału była hematologia i onkologia dziecięca. W niedzielę 26 stycznia 2025 r. już od samego rana nasi szkolni wolontariusze zbierali pieniądze do puszek w pobliskich miejscowościach.
A byli to: Wiktoria Płachta, Alicja Dobrzyńska, Jakub Dobrzyński i Patryk Krzywik. Opiekę nad uczniami sprawowała p. Dagmara Obała. Po rozliczeniu puszek w sztabie okazało się, że została uzbierana (niemała) kwota - 6.687, 62 zł.
- GRAMY Z WOŚP: Czytaj więcej
DBAM O ŚRODOWISKO W ŁÓDZKIEM
- 20.01.2025
26 listopada 2024 r. został rozstrzygnięty VI Wojewódzki Konkurs Ekologiczny „DBAM O ŚRODOWISKO W ŁÓDZKIEM”, który miał na celu promowanie świadomości ekologicznej i działań na rzecz ochrony środowiska wśród mieszkańców województwa łódzkiego. Uczeń klasy VI, Szymon Sierek, wziął udział w konkursie i przygotował ciekawą pracę plastyczną pt. „Jestem świadomym konsumentem”. Jego udział został doceniony i nagrodzony dyplomem oraz upominkami. Gratulujemy!
- DBAM O ŚRODOWISKO W ŁÓDZKIEM: Czytaj więcej
DZIEŃ BABCI I DZIADKA
- 18.01.2025
17 stycznia 2025 r. w naszej szkole odbyła się wyjątkowa uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Po rozpoczęciu uczniowie klasy 3 wraz z wychowawczynią Elżbietą Łusiak zaprezentowali występy artystyczne w postaci recytacji wierszy, śpiewania piosenek, a także tańców i zabaw przy akompaniamencie wykonanym przez uczniów kl. III Jana Szymczaka oraz Kacpra Przybyłę. Po wspólnym zaśpiewaniu ,,Sto lat”, dzieci obdarowały swoje ukochane babcie i dziadków upominkami.
- DZIEŃ BABCI I DZIADKA: Czytaj więcej
GMINNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK DLA PRZEDSZKOLAKÓW
- 14.01.2025
11 stycznia 2025 r. liczna reprezentacja przedszkolaków z Publicznego Przedszkola w Barczewie wzięła udział w corocznym Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek dla Przedszkolaków. Wydarzenie, organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźniu, zgromadziło młodych uczestników w wieku od 3 do 6 lat, którzy z entuzjazmem prezentowali swoje umiejętności wokalne oraz wprowadzali wszystkich zgromadzonych ponownie w świąteczny nastrój. Grupę reprezentującą przedszkole tworzyli: Ksawery Mencel, Laura Dziuk, Iga Miszalska-Kicman, Kalina Poziemska, Tymon Kędzierski, Anna Miszalska-Kicman, Ludwik Poziemski, Barbara Stawieraj, Rozalia Cłapka, Hanna Lesiak, Nadia Figińska, Hanna Dobroń, Oliwia Pośpiech i Zofia Michalska. Występy dzieci zostały ciepło przyjęte przez publiczność i jury. Szczególne wyróżnienia otrzymały Iga Miszalska-Kicman oraz Hanna Lesiak za wyjątkowo urocze i wzruszające interpreta
- GMINNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK DLA PRZEDSZKOLAKÓW: Czytaj więcej
Godziny dzwonków
Sobota 27.06.2026Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 857342