Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu rozstrzygnęła konkurs "Kury, kurki, kurczęta... na święta!" na który wpłynęły 44 prace. Miło nam poinformować, że uczennica klasy VII Gabriela Domagalska otrzymała II miejsce w kategorii I (14-18 lat). Prace można oglądać w oknach wystawowych książnicy. Serdecznie gratulujemy!
Więcej informacji:
Konkurs "Kury, kurki, kurczęta... na święta!" rozstrzygnięty
WIELKANOCNE ŻYCZENIA
Wesołych, pełnych nadziei i wiary Świąt Wielkanocnych,
spędzonych wśród kochającej rodziny przy wspólnym stole.
Niech światło wielkanocnego poranka będzie zwiastunem samych szczęśliwych chwil, niech przyniesie nadzieję i sprawi, że w sercach zagości radość i pokój.Rada Pedagogiczna
9Uczestnicy konkursu "Wielkanocne jajo" z nagrodami.
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w naszej szkole
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia, mające na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. W naszej szkole w ramach realizowanego projektu „W cudownym świecie z Wami – niebieskimi motylami” przygotowano wystawę z najważniejszymi informacjami odnośnie trudności, z jakimi zmagają się osoby dotknięte tym zaburzeniem oraz następujące działania: 4 kwietnia wśród nauczycieli i uczniów dominował w ubiorze kolor niebieski. Wykonane zostały plakaty niebieskich motyli różnymi technikami plastycznymi. Nagrody otrzymali uczniowie biorący udział w konkursie „Autyzm – rozumiem, akceptuję, podziwiam”. Na sali gimnastycznej zmienionej w Krainę Zmysłów, uczniowie wysłuchali opowiadania pt. „Czarodziejka”, a następnie ćwiczyli swoje zmysły w różnych zabawach sensorycznych. Mamy nadzieję, że nasze działania poszerzą wiedzę i tolerancję naszych uczniów wobec osób dotkniętych autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju. Całość obchodów koordynowała nauczycielka wspomagająca p. M. Sowińska.
64
Bez plecaków – prima aprilis.
Prima aprilis obchodzimy co roku właśnie 1 kwietnia, wkręcając rodzinę i znajomych i robiąc im dowcipy. Ten dzień został wybrany przez samorząd szkolny, w którym chętni uczniowie oraz nauczyciele przyszli do szkoły bez toreb i plecaków (ang. no backpack day) Nie było to jednak jednoznaczne z zostawieniem w domu wszystkich niezbędnych w szkole rzeczy. Zabawa polegała na tym, aby korzystając ze swojej pomysłowości i sprytu czymś ten plecak zastąpić. Liczyła się kreatywność i fantazja. To był dzień pełen śmiechu i zabawy.
26"Dzień bez plecaka" Ewelina Dobrzyńska
Dziś w Barczewie niezła draka,
każdy uczeń bez plecaka.
I tornister poszedł w kąt,
chcemy więcej takich świąt!Pierwszy kwietnia – przednia data,
każdy może figla spłatać!
Dzisiaj liczy się inwencja,
a nie schemat czy konwencja.Dziś plecaki drzemią w domach,
a tu frajdy jest od groma!
Wszystkie książki i zeszyty,
mają humor znakomity!Piórnik także się uśmiecha,
Na ciasnotę nie narzeka.
Bo przyjechał w kufrze dziadka.
Taka podróż – niezła gratka!Dziś korytarz jak lotnisko,
są walizki, torby – wszystko!
Skrzynie, taczki, nesesery,
kosz na pranie, dwa sortery!Pani od biologii mruga,
bo w jej klasie – i sztaluga!
Pan od „wuefu” klaszcze w dłonie,
książki mieszczą się w oponie?Bez plecaków jest wesoło,
tutaj wędka, tam znów koło!
Dziś zabawa prima sort!
Chcemy więcej takich świąt!
Pierwszy Dzień Wiosny w skarpetkach nie do pary.
Nareszcie nadeszła wiosna! 21 marca oficjalnie obchodziliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w naszej szkole. W klasach 1 -8 , a także w przedszkolu pojawiły się kolorowe dekoracje, a przedszkolacy, uczniowie i nauczyciele założyli ubrania w wiosennych kolorach. W tym dniu obchodziliśmy również Światowy Dzień Zespołu Downa i dlatego uzupełnieniem stroju były skarpetki nie do pary. Tym właśnie drobnym gestem wyraziliśmy swoją solidarność i potrzebę integracji z osobami dotkniętymi trisomią chromosomu 21. Kolorowe skarpetki nie do pary symbolizują społeczne niedopasowanie, odmienność, zróżnicowanie – wszystko, z czym muszą borykać się osoby dotknięte zespołem Downa na co dzień. Zajęcia integracyjne, plastyczne, muzyczne wypełniały czas w szkole. Na koniec, tradycyjnym zwyczajem, wybraliśmy się na palenie marzanny i wiosenny marszobieg.
44
Wiosenny Turniej Szachowy 2022
W dniu 21.03.2022 r. w naszej szkole został zorganizowany Wiosenny Turniej Szachowy. W rozgrywkach wzięli udział chętni uczniowie z klas II-VIII.
I miejsce zajał Patryk Krzywik
II miejsce zajał Karol Kęsik
III miejsce zajał Bartosz Krzywik
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.
Zawodnicy, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca, otrzymali dodatkowo nagrody rzeczowe.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy i zapraszamy na kolejne edycje!
8
Projekt z ZUS
Nasza szkoła w ramach zajęć z doradztwa zawodowego realizowanego w klasach VII i VIII przystąpiła do programu edukacyjnego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych pod nazwą „Projekt z ZUS”.
Ma on za zadanie wprowadzić uczniów w podstawowe zagadnienia związane z systemem ubezpieczeń społecznych w Polsce. W ramach projektu w dniu 16.03.2022 r. uczniowie klas VII i VIII brali udział w lekcji przeprowadzonej przez wojewódzkiego koordynatora projektu z ZUS-em panią Małgorzatą Gruszką.
Konkurs recytatorski
11 marca, w Złoczewie, odbył się Międzygminny Konkurs Recytatorski "Spotkanie z panią Konopnicką". Naszą szkołę reprezentowały Lena Krawczyk w kategorii klas I-III oraz Gabriela Domagalska, która otrzymala wyróżnienie w kategorii klas VII-VIII. Gratulujemy
Potyczki matematyczne
10 marca odbył się I Gminny Konkurs Matematyczny dla klas III "Potyczki matematyczne". Naszą szkołę reprezentowali: Kacper Chudzia, Dawid Moros i Błażej Podyma. Chłopcy zajęli II miejsce. Serdecznie gratulujemy!
Konkurs fotograficzny „Zima w obiektywie”
Wielkimi krokami zmierza do nas już wiosna, ta kalendarzowa zawita 21 marca, termiczna nie wiadomo kiedy. A my żegnamy zimę podsumowaniem Szkolnego Konkursu Fotograficznego „Zima w obiektywie”. Wszystkie zdjęcia są piękne i w idealny sposób oddają uroki zimy. W każdym z nich kryje się nutka pasji i na pewno wiąże się z nimi wiele miłych, zimowych wspomnień. Wybór był trudny, dlatego jury konkursowe postanowiło przyznać upominki wszystkim, którzy nadesłali swoje zdjęcia.
Zaproaszamy do obejrzenia filmu, w którym zaprezentowane są nadesłane zdjęcia przez uczniów:
Podziękowanie za wsparcie zbiórki darów dla Ukrainy
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, całej społeczności szkolnej i przedszkolnej za ogromne zaangażowanie w niesieniu pomocy dla Ukrainy. Macie wielkie serca!
Zapakowane i posegregowane produkty trafią do obywateli Ukrainy przebywających na obszarze działań wojennych.
7
Wiosenny turniej szachowy
Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły do udziału w Wiosennym Turnieju Szachowym, który odbędzie się w poniedziałek 21.03. 2022r.
Wycieczka do Łodzi
Uczniowie klas VII-VIII wybrali się na wycieczkę do Łodzi. Na miejscu zwiedzili Muzeum Fabryki, gdzie razem z przewodnikiem mieli możliwość obejrzenia wystawy, która prezentuje historię rodziny Poznańskich i ich fabryki ze szczególnym uwzględnieniem procesu produkcyjnego.
W związku z aktywnym udziałem w DBI. Łódzkie 2022 uczniowie naszej szkoły w tym dniu zostali również zaproszeni na spektakl pt. "Kruk z Tower" w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi.
4
Konkurs literacki "Książka, którą kocham" - sukces naszej uczennicy
1 marca 2022 został rozstrzygnięty konkurs literacko - plastyczny "Książka, którą kocham" organizowany przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Sieradzu. W kategorii kl. V – VIII szkół podstawowych II miejsce zajęła uczennica klasy VII Szkoły Podstawowej im. Zbigniewa Świętochowskiego w Barczewie Gabriela Domagalska.
Praca Gabrysi: https://www.pbp.sieradz.pl/.../n2979-Gabriela_Domagalska...
Wyniki konkursu: https://www.pbp.sieradz.pl/ksiazka-ktora-kocham-wyniki...
Zajęcia online o SMOGU
W tygodniu poprzedzającym ferie uczniowie klas 4-8 wzięli udział w zajęciach online pt. „Czy zje nas smog?” oraz "Komin – morderca?". Odbyły się one w ramach kampanii edukacyjno - informacyjnej "Czy wiesz czym oddychasz?” prowadzonej przez Uniwersytet Wrocławski. Podczas wykładów uczniowie przypomnieli sobie czym jest smog oraz niska emisja, jakie są źródła zanieczyszczeń powietrza i jaki wpływ mają na nasze zdrowie i samopoczucie. Uświadomili sobie również, że każdy z nas ma wpływ na zmiany klimatu.
Dzień Bezpiecznego Internetu 2022
Po raz kolejny Zepół Szkolno-Przedszkolny w Barczewie włączył się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu, które organizowało Województwo Łódzkie. Z tej okazji uczniowie klasy VIII uczestniczyli w konferencji online z udziałem dzieci i młodzieży oraz nauczycieli ze szkół województwa łódzkiego. Wśród zaproszonych gości byli m.in. przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, Wydział do walki z cyberprzestępczością oraz przedstawiciel firmy CyberRescue, zajmującej się bezpieczeństwem w sieci.
Dzień Babci i Dziadka w wersji online
Dzień Babci i Dziadka to wielkie święto, szczególnie obchodzone w przedszkolach i szkołach podstawowych. Jak wyglądał ten dzień w dobie pandemii? Dzieci często mówią, że w związku z ograniczeniami nie widują się zbyt często z babcią i dziadkiem, a bardzo by chciały i tęsknią.
Przedszkolaki zaprezentowały się przed kamerą, a dziadkowie mogli obejrzeć występ na ekranie, w zaciszu własnego domu. Mamy nadzieję, że przynajmniej w ten sposób uda nam się przesłać pozdrowienia i miłość.
Uczniowie z klas 1 – 3 przygotowali laurki z życzeniami i inne upominki własnoręcznie zrobione. Kto nie mógł osobiście spotkać się z babcią lub dziadkiem, korzystał z telefonu, dzwonił, wysyłał zdjęcia i SMS-y.
Ekologiczne pomysły
III Wojewódzki Konkurs Ekologiczny „DBAM O ŚRODOWISKO W ŁÓDZKIM” pn. „Tworzymy błękitno-zieloną sieć”- rozstrzygnięty!
Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu województwa łódzkiego. Celem konkursu było uświadomienie ludziom konieczności podejmowania działań mających na celu minimalizowanie skutków zmian klimatycznych.
Zadanie polegało na wykonaniu plakatu lub makiety, których treść powinna ukazywać jeden lub kilka elementów zaliczanych do tzw. elementów błękitno-zielonej infrastruktury, np. „zielone dachy”, „zielone ściany”, „ogrody deszczowe”, „ogrody kieszonkowe”, „zielone przystanki”, itp., zaprojektowanych dla wybranego fragmentu lub całego terenu miasta lub miejscowości.
Na konkurs wpłynęły 244 prace w trzech grupach wiekowych.
Z naszej szkoły udział w konkursie wzięło 6 uczniów.
A byli to:Natalia Kupis z klasy 4, Wiktoria Płachta, Jakub Dobrzyński, Lena Grygielska i Nikodem Stępień z klasy 5 oraz Adam Ciżowski z klasy 6. Gratulujemy im pomysłowości!
Świateczne konkursy
11 stycznia 2022 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Brzeźniu odbył się V Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek dla Przedszkolaków. W tym roku, tak jak w poprzednim w wersji online.
Nasze przedszkole reprezentowali: Marika Gryga - lat 5, Maja Dyba - lat 6, Nikola Jabłońska - lat 6, Aleksander Krupiński - lat 6 i Magdalena Stępień - lat 6, która otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!
Podziękowania dla uczestników oraz rodziców i nauczycieli.
Wcześniej odbył się Gminny Konkurs Plastyczny "Kartka Świąteczna".
Wszystkie dzieci, które wzięły udział w konkursie odbierały nagrody w siedzibie GOK w Brzeźniu .
Nagrody z naszej szkoły otrzymali uczniowie: Aleksandra Ślusarska ,Artur Obała, Szymon Sierek, Kacper Chudzia, Nadia Zenka, Szymon Rybka, Jakub Dobrzyński, Nikodem Stępień, Rafał Paprota , Gabriela Domagalska.
Natomiast wyróżnienia: Sebastian Urbański , Klaudia Kęsik , Aleksandra Obała, Aleksander Pietrzak, Daria Wolniak, Nikola Kędzierska, Hanna Domagalska, Lena Krawczyk, Dawid Moros, Filip Szymański, Agata Tarnowska, Wiktor Krotowski, Zuzanna Sadło, Wiktoria Płachta, Nikola Chudzia. Gratulujemy:)
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie